Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
“Gelecek Ellerinde” Projesi Kapsamında 100 Engelli Öğrenciye Etkinlik Düzenlendi
22.11.2018  
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan 'Gelecek Ellerinde' projesi kapsamında, 100 engelli öğrenciye polis kıyafeti hediye edildi. Polisevi'nde düzenlenen etkinliğe; Osmaniye Valisi Sayın Ömer Faruk COŞKUN, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ahmet TEKNE, İl Emniyet Müdürümüz Sayın Nurettin GÖKDUMAN, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Sayın Tamer BİLACAN, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın Hamit COŞKUN, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ramazan ÇELİK,  öğrenci,  velileri ve çok sayıda davetli katıldı. 
Etkinliğin başında mini hayvanat bahçesini gezen öğrenciler, oyun parkurunda 'Polis robotlar' eşliğinde eğlendiler. Protokol mensupları ile öğle yemeğinde buluşan öğrencilere programın devamında kıyafetleri Osmaniye Valisi Sayın Ömer Faruk COŞKUN ve protokol mensupları tarafından dağıtıldı. 
İl Emniyet Müdürümüz Sayın Nurettin GÖKDUMAN, programda yaptığı konuşmada, Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı kapsamında "Gelecek Ellerinde" proje kapsamında ilk olarak 80 çocuk ve gencimize, Bursa Çanakkale illerinin tarihi ve kültürel yerlerinin tanıtılmasına yönelik il dışı gezi düzenlenmiştir. İkinci olarak ilimizde bulunan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik şehirde birlikte yaşama kültürü ile toplumsal yaşamda uyulması gereken kurallar konularında ve polislik mesleğini tanıtıcı bilgilendirme seminerleri düzenlenmektedir dedi. Bugün düzenlenen etkinlikte ise proje kapsamında engelli çocuk ve gençlerle birlikte, onların sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla yemek etkinliği düzenlendiğini, 100 engelli çocuğa polis elbisesi hediye edildiğini de ifade eden İl Emniyet Müdürümüz, engelli doğmanın ya da engelli olmanın bireyin kendi seçimi olmadığını belirterek, "Bizlere düşen, herkesin aslında birer engelli adayı olduğunu göz önünde bulundurarak, kendimizi onların yerine koymak ve sorunlarına bu hassasiyetle yaklaşmaktır.
Engelli insanlarımız da, eşit muamele, itibar, bağımsız yaşama, toplumun bir parçası olma gibi haklara sahiptirler. Bizim üzerimize düşen görev ise engelli vatandaşlarımıza, bu haklarından faydalanmaları için fırsatlar vermek ve imkânlar sağlamak olmalıdır. Kalplerimizde engel olmadığı sürece aşılamayacak sorun yoktur." diye konuştu.  
Programın ardından, çocuklar tarafından, motosikletli polislerin ve narkotik köpeğin gösterisi beğeni ile izlendi.  Engelli öğrencilerin velileri ise kendilerini unutmayıp bu anlamlı etkinliği düzenleyen Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü personellerine teşekkür ettiler. 

 

 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • UPEM
  • Suç Önleme Sempozyumu
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER